Służby Policyjne w Korei Południowej zatrzymały 49 osób w związku z handlem narkotykami przy użyciu kryptowalut.

Południowokoreańska policja aresztowała 49 osób podczas nalotu na domniemaną gang handlujący narkotykami za pomocą kryptowalut. Funkcjonariusze poinformowali o tym 23 kwietnia. Gang miał przemycać i sprzedawać narkotyki o wartości prawie 1,5 miliona dolarów płacącym kryptowalutami.

Policja z Busanu ujawniła, że grupa przemycała narkotyki, takie jak metamfetamina i syntetyczna marihuana, z Filipin do Korei Południowej. Oficerowie wierzą także, że gang sprzedawał narkotyki klientom na Filipinach. Gang kontaktował się z narkomanami poprzez 11 różnych kanałów na Telegramie, a klienci płacili w kryptowalutach.

Funkcjonariusze zaznaczyli, że grupa rozpoczęła swoją działalność w sierpniu ubiegłego roku i że niektórzy z aresztowanych zarówno w Korei Południowej, jak i na Filipinach, zostali oskarżeni o zażywanie narkotyków. W Busanie zatrzymano czterech podejrzanych przemytników i 12 handlarzy, natomiast w Filipinach aresztowano pięciu podejrzanych przemytników i 27 handlarzy.

Policja śledziła gang przez kilka tygodni, analizując wiadomości na Telegramie oraz materiał z ponad 1500 kamer CCTV. Siły policyjne z Busanu współpracowały z agencjami egzekwowania prawa na Filipinach, Interpolem i Południowokoreańską Narodową Służbą Wywiadu. Jednostka do spraw przestępczości narkotykowej policji w Busanie zapowiedziała kontynuację śledztwa w transakcjach narkotykowych w internecie. Zaznaczono również, że prowadzona jest intensywna walka z przestępczością narkotykową.