ZachXBT ujawnia 12 porzuconych projektów memecoinów na Solanie, powodujących straty w wysokości 26,7 miliona dolarów.

Badacz kryptowalut ZachXBT ujawnił niedawno, że niemal 12 memowych kryptowalut presale na Solana zostało „całkowicie porzuconych” w ciągu ostatniego miesiąca, łącznie pozyskując 180 650 SOL, równowartość około 26,7 miliona dolarów.

Mimo znacznego pozyskania środków, wiele z tych projektów memowych kryptowalut doświadczyło gwałtownego spadku wartości po starcie. Jedna z kryptowalut nawet nie zdążyła wprowadzić na rynek swojego tokena.

Według raportu opublikowanego 19 marca, ZachXBT podzielił się spostrzeżeniami na temat 27 presale memowych kryptowalut na Solanie od 12 marca. Łączna kwota pozyskana podczas tych presale szacowana była na 655 000 SOL, równowartość 122,5 miliona dolarów wówczas.

Jednak na dniach 21 kwietnia ZachXBT wskazał na 12 projektów memowych kryptowalut na Solanie, które wykorzystały kontrowersyjną metodę presale, z czego wiele doświadczyło znacznych spadków wartości od czasu wprowadzenia na rynek. Warto zauważyć, że jeden z projektów wydaje się nie uruchomił żadnego tokenu.

Najdroższym z tych porzuconych projektów presale był memowy token o nazwie „I like this coin” z oznaczeniem LIKE. Jego założyciel pseudonimowy, pokeee.eth, pozyskał 52 220 tokenów SOL (równowartość 7,7 miliona dolarów w obecnych cenach) na memowy token, wprowadzając go na rynek 17 marca z kapitalizacją rynkową 577 milionów dolarów.

Jednak wartość LIKE gwałtownie spadła, spadając o ponad 90% w pierwszych osiem godzinach od startu. Według najnowszych danych, LIKE odnotował spadek o 99,2% od początkowej ceny, a aktywność na oficjalnym koncie X i założyciela, pokeee.eth, ustała od 31 marca.

Drugim największym porzuconym presale jest kryptowaluta memowa na Solanie o oznaczeniu MOONKE. Wprowadzony na rynek przez użytkownika @RockyXBT 20 marca, pozyskał 37 470 SOL na token MOONKE, z początkową wartością rynkową niemal 500 milionów dolarów, która również spadła o prawie 100%.

Kolejnym godnym uwagi przypadkiem jest token FROG użytkownika @Pepecasso1, który został porzucony po pozyskaniu 29 761 tokenów SOL. Dodatkowo użytkownik @Jared_eth, który pozyskał 4 567 tokenów SOL, nie zdołał wprowadzić tokenu na rynek.