Protokół Prywatności Railgun nie ma żadnego związku z grupą Lazarus

Platforma Railgun publicznie zaprzeczyła jakimkolwiek związkom ze sankcjonowaną północnokoreańską grupą Lazarus Group, która rzekomo wykorzystywała ich usługi do nielegalnych działań. Firma twierdzi, że ich system rygorystycznie blokuje dostęp sankcjonowanym lub złośliwym użytkownikom, odrzucając oskarżenia jako nieuzasadnione.

Według analizy opublikowanej przez Elliptic, grupa hakerska z Korei Północnej, Lazarus Group, wykorzystała mikser kryptowalut do „prania” ponad 60 milionów dolarów w Ethereum skradzionych w czerwcu 2022 roku. Raport Elliptic sugeruje, że znaczna część środków przelanych do Railguna pochodzi z ataku na Harmony, co stanowi poważne naruszenie skuteczności miksera.

Railgun zdecydowanie zaprzeczył zarzutom, twierdząc, że grupa jest zablokowana przez system „Prywatnych Dowodów Niewinności”, który został wdrożony ponad rok temu. Firma podkreśliła, że zarzuty wobec nich są błędne i nieuzasadnione, a wszystkie transakcje przechodzą przez procedurę weryfikacji, aby wykluczyć udział w nich sankcjonowanych lub złośliwych aktywności.

Railgun stanowczo odrzuca wszelkie doniesienia o współpracy z grupą Lazarus. Firma podkreśla, że od 2023 roku wszystkie transakcje przechodzą przez system weryfikacji niewinności, który ma na celu uniemożliwienie udziału w nich osób czy instytucji podlegających sankcjom. Ostatecznie, Railgun podkreśla, że zarzuty o wykorzystanie ich platformy przez sankcjonowane podmioty, w tym rządy czy organizacje jak Korea Północna, nie mają podstaw i opierają się jedynie na spekulacjach.