Południowokoreańska kampania podatkowa dotycząca kryptowalut przenosi się do innego miasta

Południowokoreańska kampania „tłumienia podatków” w kryptowaluty kontynuuje swoje tournee po kraju, docierając tym razem do miasta Yeongcheon w prowincji North Gyeongsang.

Mimo że zyski z obrotu kryptowalutami nie podlegają jeszcze opodatkowaniu w Południowej Korei, lokalne władze przejmują i likwidują monety od tzw. „podatników uchylających się od płacenia podatków” w ramach ogólnokrajowej operacji.

Gazeta Gyeongbok Shinmun donosi, że władze Yeongcheon ogłosiły 15 kwietnia, że rozpoczną „intensywne działania windykacyjne” wobec niezapłaconych rachunków podatkowych.

Miejscowe organy podatkowe otrzymały potężne nowoczesne narzędzia oprogramowania, pozwalające im przeszukiwać dane z krajowych giełd kryptowalut w poszukiwaniu szczegółów mieszkańców.

Miasto powiadomiło, że będzie kontynuować swoją kampanię aż do 28 czerwca.

Kampania obejmie również zespoły „retencji numerów rejestracyjnych”, które będą „patrolować” ulice miasta. Zespoły te będą sprawdzać „dzielnice mieszkalne, obszary o dużym natężeniu ruchu, kompleksy mieszkalne i parkingi.”

Niektórzy obywatele twierdzą, że nie mają wystarczających funduszy, aby uregulować rachunki lokalnych podatków. Miasto oświadczyło, że sprawdzi prawdomówność tych twierdzeń, zaglądając do ich portfeli kryptowalut. Sprawdzi także „inwestycje w instytucje finansowe drugorzędne.”

Według mediów jednym z głównych powodów działań miasta jest niedawny wzrost cen Bitcoina.

Międzynarodowa operacja zobaczyła, jak urzędnicy podatkowi zabierali prawie 29 milionów dolarów warte monet i walut fiducjarnych z portfeli kryptowalut w 2023 roku.

Publikacja Korei Południowej „Tłumienie podatków kryptowalutowych przenosi się do kolejnego miasta” pojawiła się po raz pierwszy na CryptoNews.