Najważniejsze wydarzenia drugiego dnia konferencji TOKEN2049: Nowe trendy w kryptowalutach, integracja warstw drugorzędnych, tokenizacja stakingu i więcej.

Konferencja TOKEN2049 w Dubaju zgromadziła licznych twórców, handlowców, inwestorów oraz ciekawych osób z TradFi.

Ważną kwestią była obecność znanych i zamożnych lokalnych mieszkańców, chętnych do nauki i inwestowania w kryptowaluty.

Podczas drugiego dnia Cryptonews rozmawiał z osobami z branży na temat zdecentralizowanej sztucznej inteligencji, DePIN, RWAs oraz nadchodzących regulacji.

Uczestnicy dyskutowali na temat rynku kryptowalut rozdzielającego się na dwie gałęzie, tokenizacji handlu, łączenia warstw drugorzędnych, rozwiązywania zatorów sieciowych i nie tylko. Imprezie towarzyszyły także imponujące pokazy, jak chociażby pokaz sztucznych ogni.

Podczas drugiego dnia konferencji TOKEN2049, gospodarz podcastu Cryptonews, Matt Zahab, rozmawiał między innymi z przedstawicielami takich firm jak Casper Association, Northstake, Candy Digital czy Neon EVM.
Alizee Carli z Casper Association wspomniała o współpracy z IBM nad narzędziem zarządzania, a Jesper Johansen z Northstake opowiedział o tokenizacji stakingu i dzieleniu się rynku kryptowalut na dwie gałęzie.

TOKEN2049 to także miejsce, gdzie rozmawiano o DeFi, NFTs, grach, przez co firma Phoenix Labs oraz Candy Digital weszły w obszar gier i umożliwiają wykorzystanie NFTs w różnorodny sposób.

Wydarzenie skupiło się na różnorodnych aspektach kryptowalut, od rozwoju zdecentralizowanej sztucznej inteligencji po tworzenie sieci L2 i tokenizację stakingu. Każda firma miała do przekazania ciekawe informacje dotyczące innowacji i przyszłości rynku kryptowalut.