Krytyka komory cyfrowej wobec SEC za powiadomienie Wells dla kryptowalut Robinhood.

Stowarzyszenie handlowe kryptowalut Digital Chamber ostro skrytykowało amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za wysłanie Robinhood Crypto powiadomienia Wells Notice, nazywając to „alarmującym wydarzeniem”. Organiacja nazwała to kolejnym przypadkiem „niekontrolowanego nadużycia regulacyjnego” ze strony regulatora, podobnie jak w poprzednich przypadkach. Wells Notice informuje odbiorcę, że regulator zakończył dochodzenie przeciwko nim i planuje wszcząć postępowanie egzekucyjne.

Krytyka pojawiła się po oświadczeniu odpowiedzi Robinhood w poniedziałek, wyrażające głębokie rozczarowanie otrzymaniem Wells Notice, pomimo silnej zgodności. Szef ds. prawnych Robinhood, Dan Gallagher, oświadczył, że „stanowczo wierzymy, że aktywa notowane na naszej platformie nie są papierami wartościowymi”.

Digital Chamber zgodziło się z odpowiedzią Robinhood, dodając, że SEC obrał drogę, która znacząco podważa innowację i ochronę inwestorów w przestrzeni kryptowalut. Stwierdzono, że postawa SEC omija mandat ochrony inwestorów. Stowarzyszenie wezwało również do natychmiastowych działań ustawodawczych w celu rozwiązania tych rozbieżności sądowych i wyjaśnienia ram regulacyjnych.

Ponadto Stowarzyszenie podkreśliło, że przewodniczący SEC, Gary Gensler, ponosi odpowiedzialność za wyjaśnienie przyczyn dalszych prób stłumienia branży kryptowalut przez SEC. Ekspeci branży kryptowalut wyrazili swoje obawy związane z kolejnymi powiadomieniami Wells SEC. Jake Chervinsky, główny oficer ds. prawnych Variant Fund, wyraził swój niepokój związany z intencjami egzekucyjnymi SEC. Adam Cochran, zarządzający funduszem Cinneamhain Ventures, zauważył, że Wells Notice skierowane do Robinhood to „kolejny błąd w nieustająco błędnych krokach SEC”.