Raport Riot Platforms: 211,8 milionów dolarów zysku netto w pierwszym kwartale 2024 r., poniżej oczekiwań co do przychodów.

Firma zajmująca się wydobywaniem Bitcoinów, Riot Platforms, ogłosiła imponujący zysk netto w wysokości 211,8 miliona dolarów za pierwszy kwartał 2024 roku, co stanowi wzrost o 1000% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Pomimo imponujących rezultatów, firma Riot Platforms nie spełniła oczekiwań analityków dotyczących przychodów.

W wynikach za pierwszy kwartał opublikowanych 1 maja, Riot Platforms ujawnił, że przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły o znaczące 55,4% w skali roku, osiągając poziom 74,6 miliona dolarów.

Ten wzrost był głównie wynikiem imponującego wzrostu o 131% ceny Bitcoina.

Całkowite przychody firmy wyniosły 79,3 miliona dolarów, co oznacza nieznaczne 14% niedociągnięcie w porównaniu z prognozami firmy badawczej Zacks.

Rozwój zysku netto i przychodów z wydobycia został nieco zahamowany przez wyższe koszty wydobycia Bitcoinów oraz niższą produkcję kryptowaluty.

Firma wydobyła 1364 BTC w pierwszym kwartale, co stanowiło spadek o 36% w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku. Średni koszt wydobycia 1 BTC wyniósł 23 000 dolarów, odzwierciedlając znaczący wzrost o 144% w porównaniu z poprzednim rokiem, co było rezultatem wzrostu o 89% całkowitej mocy obliczeniowej sieci globalnej. Dodatkowo firma niedawno zapowiedziała plany związane z nowym obiektem w Teksasie, który miałby stać się największym obiektem do wydobycia Bitcoina na świecie po pełnej jego realizacji.

CEO firmy, Jason Les, wyraził pewność, że nowy obiekt w Corsicana stanie się największym dedykowanym obiektem do wydobycia Bitcoina na świecie po pełnej realizacji. Firmy zmierzają zwiększyć moc obliczeniową do poziomu 31 EH/s do końca tego roku i planują osiągnięcie 41 EH/s w momencie pełnego wdrożenia obiektu w Corsicana w 2025 roku, z długoterminowym celem osiągnięcia 100 EH/s do 2027 roku. Obecnie firma zajmuje trzecie miejsce pod względem mocy obliczeniowej, ustępując Marathon Digital i Core Scientific. W wyniku ogłoszenia, cena akcji Riot spadła o 2,87% 1 maja, osiągając poziom 9,82 dolarów. W godzinach wieczornych odnotowano lekki wzrost o 1,1%, zgodnie z danymi Google Finance.

Niedawno Riot Platforms dołączył do Texas Blockchain Council (TBC) w pozwie przeciwko US Energy Information Administration (EIA), oskarżając agencję o nielegalne żądania zbierania danych z sektora wydobycia Bitcoina. Górnicy Bitcoinów, w tym Riot Platforms, dostosowują swoje działania po wydarzeniu halvingu 20 kwietnia, które skutkowało zmniejszeniem nagród za wydobycie z 6,25 BTC do 3,125 BTC, czyli około 180 600 dolarów. Według danych, można spodziewać się znacznego odpływu Bitcoinów od górników w miesiącach po zbliżającym się halvingu. Analiza CoinShares sugeruje, że Riot, TeraWulf i CleanSpark są jednymi z najlepiej przygotowanych firm, aby poradzić sobie z nadchodzącym kryzysem.