Nowy harmonogram wypłat Bitcoina i walut dla wierzycieli Mt. Gox ujawniony przez syndyka.

Po wielu latach oczekiwania, Mt. Gox zbliża się do końcowej fazy procesu wypłaty odszkodowań dla wierzycieli. Wg raportu opublikowanego 21 kwietnia na Reddit, zamknięta giełda planuje wypłacić 142 000 Bitcoinów (BTC), 143 000 Bitcoinów Cash (BCH) i 69 miliardów japońskich jenów (około 510 milionów dolarów) do października 2024 roku.

Wierzyciele Mt. Gox Otrzymali Pierwsze Spłaty

Niektórzy wierzyciele Mt. Gox zgłosili aktualizacje swoich kont z roszczeniami, co wskazuje na postępy w otrzymywaniu wypłat w formie kryptowalut i walut fiducjarnych. Pierwsze doniesienia pojawiły się na podforum Mt. Gox na Reddicie na początku kwietnia, gdzie użytkownicy zauważyli kwoty do wypłaty w tabeli danych na swoich kontach.

Jeden z wierzycieli udostępnił zaktualizowany zrzut ekranu, przedstawiający tabelę na koncie Mt. Gox z informacjami o statusie wypłaty, kwotach zrealizowanych płatności oraz pozostałych kwotach.

Informacje od MT.GOxBalanceBot pokazują, że portfel BTC zamkniętej giełdy zawiera obecnie 137,89 tysiąca BTC. Nie odnotowano żadnych wpłat ani wypłat od 10 maja 2018 roku.

Ostatnie aktualizacje wzbudziły mieszane reakcje wśród wierzycieli Mt. Gox. Choć niektórzy pozostają sceptyczni, inni spekulują, że wypłaty mogą rozpocząć się wcześniej niż zakładano, być może nawet przed planowaną datą 31 października.

Należy przypomnieć, że w grudniu 2023 roku zamknięta giełda rozpoczęła wypłaty dla wierzycieli. Dochodzą także doniesienia o dwukrotnych płatnościach otrzymanych przez niektórych wierzycieli Mt. Gox na swoich kontach bankowych.

Mt. Gox, była największą na świecie giełdą Bitcoinów, zanim w 2014 roku padła ofiarą olbrzymiego ataku hakerskiego, w wyniku którego utracono 850 000 Bitcoinów, obecnie warte ponad 57 miliardów dolarów. Po kradzieży giełda ogłosiła bankructwo i rozpoczęła „postępowanie rehabilitacyjne” w 2018 roku w celu rekompensaty dotkniętym wierzycielom. Eksperci spodziewają się dużego spadku cen w październiku, w związku z postępami w planie wypłat w 2024 roku, gdy wierzyciele likwidują swoje aktywa po długim oczekiwaniu trwającym niemal dekadę od likwidacji Mt. Gox.