Microsoft inwestuje 1,5 miliarda dolarów w firmę ds. sztucznej inteligencji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Microsoft zainwestował 1,5 miliarda dolarów w G42, firmę specjalizującą się w sztucznej inteligencji (AI) z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Partnerstwo między tymi dwoma firmami ma na celu rozwijanie i wzmacnianie pozycji Microsoftu w branży AI oraz otwarcie nowych bram innowacji na Bliskim Wschodzie.

Inwestycja Microsoftu w G42 przynosi korzyści obu stronom – Microsoft zyskuje mniejszościowy udział w G42, a Brad Smith dołącza do Rady Dyrektorów G42. W ramach współpracy G42 będzie korzystał z platformy chmury obliczeniowej Azure firmy Microsoft do rozwoju usług i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, poprawiając tym samym bezpieczeństwo infrastruktury.

Partnerstwo ma na celu również rozszerzenie zaawansowanej sztucznej inteligencji i infrastruktury cyfrowej na kraje Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i Afryki, aby zapewnić dostęp do usług niezbędnych dla sektora rządowego i biznesowego, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa i prywatności.

Inwestycje Microsoftu w branżę AI nie ograniczają się jedynie do ZEA i Bliskiego Wschodu. Firma ogłosiła również plan zatrudnienia innowatorów w Wielkiej Brytanii oraz inwestycję ponad 3,2 miliarda dolarów w infrastrukturę AI w Niemczech. Kolejnym krokiem jest plan inwestycji 2,1 miliarda dolarów w rozwój infrastruktury AI w Hiszpanii. Ta seria inwestycji ma na celu rozwój sektora sztucznej inteligencji na całym świecie oraz umocnienie pozycji Microsoftu jako kluczowego gracza w tej dziedzinie.