SBI Group planuje emisję NFT na bazie XRP Ledger podczas Expo 2025 w Osace.

Grupa SBI z Japonii planuje wydać niezamiennikowe tokeny (NFT) zbudowane na XRP Ledger podczas World Expo 2025, które odbędzie się w Osace, Japonii.

NFT „MYAKU-MYAKU” nie będą miały wartości pieniężnej i nie będą mogły być kupowane ani sprzedawane, ale będą posiadały potwierdzenie autentyczności. Utworzenie portfela wirtualnego i wyedytowanie ich na blockchainie będzie możliwe bez opłat. Wymagane będzie okazanie dowodu tożsamości podczas rejestracji w aplikacji „EXPO2025 DIGITAL WALLET”.

Podczas World Expo 2025 w Osace będą rozdawane oficjalne NFT („MYAKU-N”) wybite na XRP Ledger milionom odwiedzających!

Wraz z nadchodzącym wydarzeniem NFT, użytkownicy będą mieli szansę zdobycia NFT, odwiedzając Expo i wykonując misje. Dodatkowe tokeny NFT będą dostępne dla tych, którzy skorzystają z mobilnych płatności Expo.

W miarę zbliżania się 2025 roku, Japonia staje na wysokości zadania w kwestii NFT, podczas gdy wiele amerykańskich firm wycofuje się z zabezpieczeń zakupu NFT wraz ze spadkiem obrotów na rynku.

W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że gigant płatności, PayPal, planuje wykluczyć zakupy niezamiennikowych tokenów (NFT) z programu ochrony zakupów od 20 maja. Natomiast firma GameStop ogłosiła zamknięcie swojego rynku NFT z powodu „ciągłej niepewności regulacyjnej w obszarze kryptowalut”. Handel NFT trwa od ponad roku, a dane zebrane przez Statista pokazują spadek liczby aktywnych portfeli zaangażowanych w handel NFT.

Tokio to crypto-friendly miasto, które zyskuje na popularności w dziedzinie technologii blockchain. Założona w 2023 roku Osaka Digital Exchange Co. zrewolucjonizuje japoński krajobraz finansowy, wprowadzając pierwszą w historii kraju platformę do handlu papierami wartościowymi w formie cyfrowej.