„Bliźniacy Winklevoss inwestują 4,5 mln USD w klub piłkarski Petera McCormacka”

Bracia Winklevoss, założyciele firmy inwestycyjnej Winklevoss Capital, zainwestowali 4,5 miliona dolarów w angielski klub piłkarski Real Bedford (RBFC), który jest własnością podcastera zajmującego się kryptowalutami, Petera McCormacka.

Real Bedford to klub piłkarski spoza ligi z siedzibą w Bedford, Wielka Brytania. McCormack przejął klub w 2021 roku z ambitnym celem awansu drużyny do ligi piłkarskiej.

Dotychczas Real Bedford zdobył podwójne zwycięstwo ligi i Pucharu w swoim pierwszym sezonie oraz awansował do Spartan South Midlands Premier League, najwyższego poziomu w angielskim systemie ligowym.

W ostatnich latach coraz więcej klubów piłkarskich otrzymuje inwestycje lub sponsoruje je od firm czy osób z branży kryptowalut. Peter McCormack, który odniósł sukces z Real Bedford, zyskał uznanie braci Winklevoss, którzy dostrzegają w nim lidera zdolnego spełnić marzenie o powadze drużyny do Premier League.

Inne przykłady partnerstw między klubami piłkarskimi a firmami z branży kryptowalut to m.in. Paris Saint-Germain z Socios.com czy FC Bayern Monachium z austriacką firmą Bitpanda. Southampton FC, AC Milan, czy Watford FC również nawiązały współpracę z firmami zajmującymi się kryptowalutami, budując most pomiędzy światem sportu a technologią blockchain. Bracia Winklevoss dołączają do grona inwestorów z branży kryptowalut wspierających rozwój futbolu na szczeblu lokalnym, otwierając nowe perspektywy dla Real Bedford w drodze ku Premier League.