Rachunek Wolny od Komornika – w jakim banku?

Czy jest możliwe, aby założyć rachunek wolny od komornika? Czy to dobry sposób na ochronę pieniędzy przed zajęciem komorniczym? W tym artykule opiszemy sobie najistotniejsze kwestie związane z tym tematem. Obalimy również najczęściej powielane mity związane z zajęciami komorniczymi na kontach.

Rachunek Wolny Od Komornika a OGNIVO

W Polsce obowiązuje tak zwany system OGNIVO. Jest to system, w którym znajdują się wszelkie dane na temat podmiotów, firm, a także osób fizycznych. Jest to ogólnopolska baza, w której znajdują się różne informacje na temat obywateli np. w jakim banku mamy konto.

Jest to główne narzędzie, które wykorzystywane jest przez komorników w celu wyszukiwania kont bankowych osób zadłużonych. Po wysłaniu zapytania i otrzymaniu kompletny informacji – komornik w kolejnym kroku może wysłać pismo do banku i zablokować konto.

Warto pamietać, że przy blokadzie środków na koncie przysługuje nam kwota wolna od zajęcia.

Kolejnym istotnym faktem jest to, że OGNIVO jest to system, który zrzesza jedynie polskie instytucje administracji, polskie banki itd… Oznacza to, że nie ma technicznej możliwości sprawdzić zagranicznych rejestrów kont bankowych.

Rachunek Wolny od Komornika


Konta Bankowe w Polsce

Jeszcze do nie dawna w internecie można było znaleźć artykuły na temat tego, że konta w parabankach typu SKOK są wolne od zajęcia komorniczego. Niestety, na przestrzeni ostatnich lat ta sytuacja zmieniła się diametralnie. Oznacza to, że absolutnie każdy bank z siedzibą w Polsce jest „podłączony” do OGNIVO. Zatem komornik zajmie dowolne konto bankowe w Polsce.

Rachunek Wolny Od Komornika: Czasami jednak można liczyć na odrobinę szczęścia, ponieważ zakładając drugie czy trzecie konto – komornik nie sprawdzi tego od razu. Mimo wszystko, raczej odradzam zakładanie konta w Polsce, bo na dłuższą metę i tak to nic nie da…

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Konto bez komornika – w jakim banku komornik nie zajmuje rachunków?

Konta Bankowe za granicą

Znacznie rozsądniejszym sposobem jest założenie konta za granicą. Jako obywatel Unii Europejskiej masz prawo zakładać konta w większości europejskich krajów. Istnieje również Międzynarodowe Konto Bankowe, o którym napiszę parę zdań, gdzie można założyć konto nawet w Kanadzie lub Australii.

To wszystko oczywiście 100% przez internet – online – bez wychodzenia z domu! Cała procedura zakładania rachunku wraz z weryfikacją trwa około 10 – 15 minut. Znaleźliśmy również ciekawe instrukcje, które przeprowadzą Cię przez wszystko krok po kroku.

Rachunek Wolny od Komornika

Konto bankowe w Holandii

Rachunek Wolny Od Komornika – Naszym pierwszym typem jest bez wątpienia rachunek w Holandii. Konto może być prowadzone w walucie EURO, ale plusem jest to, że możemy zlecać przelewy w dowolnej walucie – w tym w polskim złotym PLN. Konto jest praktycznie bezpłatne – w niektórych planach mogą pojawić się jakieś dodatkowe opłaty rzędu 3-7 euro.

Więcej na ten temat znajdziesz na tym blogu: Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku

Międzynarodowe Konto Bankowe

Drugim kandydatem jest Wise, czyli bank, w którym założysz dowolne konto w ponad 54 walutach. Do konta otrzymasz tylko jedną kartę – wielowalutową. Co dużo ułatwia, ponieważ mamy jedną kartę do wszystkich walut. Możemy oczywiście zamówić sobie dowolną ilość, dodatkowych, wirtualnych kart do płatności w internecie – co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo transakcji bankowych.

Przeczytaj więcej w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – Krok po kroku

Podsumowanie

Rachunek Wolny Od Komornika: Jak widać jest kilka możliwości, które są mniej skuteczne lub bardziej skuteczne. Wszelkie szczegóły dostępne na zaprzyjaźnionym blogu. Dowiedz się jak skutecznie założyć konto bez komornika. Zakładanie dodatkowych kont bankowych w Polsce lub na świecie jest całkowicie normalne. Można posiadać nawet kilkadziesiąt kont bankowych. Prawo nie ogranicza ilości posiadanych rachunków.

Rachunek Wolny od Komornika

Rachunek Wolny od Komornika

Rachunek wolny od komornika to pojęcie, które pojawiło się dość wcześnie w polskim internecie. Osoby, które szukają takich rozwiązań na pewno testowały wiele możliwości. Dlatego my rekomendujemy jedynie sprawdzone rozwiązania, które opisywane są przez zaufane blogi finansowe.

Zagraniczne Konta Bankowe jako alternatywa 

Najlepszą alternatywą bez dwóch zdań są zagraniczne konta bankowe, ponieważ i tak możemy posługiwać się takim kontem w Polsce, możemy otrzymywać wynagrodzenie na zagraniczne rachunki, a także płacić kartą wielowalutową w sklepie. Wypłaty z bankomatów również nie stanowią zbyt dużego wyzwania.

Szukasz normalnego konta bankowego? Sprawdź jak znaleźć dobre Zestawienie Kont Osobistych.