Zestawienie Kont Osobistych – Jakie konto wybrać?

Zestawienie Kont Osobistych to miejsce, w którym w skuteczny sposób odkryjesz i porównasz wszelkie rachunki osobiste dostępne na rynku. Wybór odpowiedniego rachunku bankowego to na przykład oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu PLN w rok, to również przyzwoite bonusy, których być może brakuje przy aktualnym rachunku w banku.

Są to między innymi: sposobność wypłat z różnego rodzaju bankomatów, bardzo dobre programy zniżkowe, zwrot gotówki, niskie opłaty i prowizje, programy lojalnościowe i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem kont. Precyzyjną Porównywarkę kont bankowych znajdziesz na tej stronie: Ranking Kont Osobistych – NajlepszeBankowe.pl

Znowu więcej do zapłaty?

Najczęstszym powodem, poprzez który klienci banków chcą znaleźć alternatywnych, atrakcyjniejszych rachunków osobistych są na pewno wysokie opłaty oraz praktyki pracowników banku, które polegają na zwiększaniu prowizji w trakcie trwania umowy.

Opłaty i prowizje – to jeden z głównych kryteriów, na podstawie którego porównujemy warunki rachunku osobistego. Im wyższe prowizje za codzienne operacje wtedy konto bankowe otrzymuje mniej punktów.

Zestawienie Kont Osobistych – co bierzemy pod uwagę?

Sieć oddziałów i bankomatów

Kolejnym istotnym aspektem, na który koniecznie warto brać pod uwagę przy wyborze konta w banku jest dostępność banku. Ile jest oddziałów, jak powszechna jest sieć wpłatomatów.

Mimo tego, że znacznie więcej operacji w banku jesteśmy w stanie zrobić przez bankowość internetową, apkę banku ewentualnie przez telefon. To pewne kwestie możliwe są do załatwienia tylko i wyłącznie w fizycznym oddziale lub placówce. Dlatego, nie ignorujmy tego aspektu w razie wybierania i porównania ror-ów w banku.

Zestawienie kont osobistych: We wszystkich bankach może być możliwość zarządzania swoimi środkami w bankowości internetowej oraz za pomocą aplikacji bankowej. W związku z tym uznajemy to za standard, dlatego w w/w kwestii oceniamy tylko jakość produktów finansowych.

Na przykład: ile transakcji jesteśmy w stanie robić za pomocą określonych kanałów komunikacji, czy jest w ofercie ewentualne zamknięcie konta zdalnie (internet, aplikacja lub infolinia) i wiele innych.

Polecany Ranking Kont Osobistych został przygotowany w oparciu o sprawdzone i szczegółowe analizy kont we wszystkich bankach.

Zestawienie Kont Osobistych

Dostępne drogi otwierania rachunków w banku

Interesującą kwestią, która bezpośrednio wpływa na pozycję kont w naszym porównaniu jest łatwość i dostępność przy otwieraniu konta w wybranych bankach.

Sprawdzamy jakie metody są oferowane przez bank, także audytujemy poziom bezpieczeństwa. Czy instytucja oferuje otwarcie rachunku poprzez internet? Dzięki aplikacji bankowej? Czy można założyć rachunek na infolinii?

Zabezpieczenia oraz opinie o banku

Innym bardzo ważnym wątkiem może być ochrona systemów w banku, poziom zabezpieczeń, systemy antyphishingowe i reakcje banku na krytyczne nadużycia. W tym celu przeanalizowaliśmy newsy każdego banku, oraz inne archiwalne artykuły i wpisy w mediach dotyczące zabezpieczeń.

Zestawienie Kont Osobistych

Opcjonalne produkty bankowe (Zestawienie Kont Bankowych)

Rachunek bankowy to nie jedynie numer i karta do bankomatu, to także oferta kilku dodatkowych usług, które mogą nam ułatwić nasze bankowanie. Przy tworzeniu rankingu kont rozliczeniowych braliśmy pod uwagę ile dokładnie extra usług oferuje bank.

Konkusy i promocje w bankach

Dla wielu osób konkursy i premie  mogą być zachęcające podczas wybierania rachunków osobistych, jednakże my do tego wątku podchodzimy raczej obiektywnie. Podstawowym powodem, przez który nie bierzemy promocji w bankach jako najważniejszy wskaźnik konkurencyjności oferty jest fakt, iż wszelkie nagrody lub ekstra pieniądze są jednorazowe, w dodatku dla nowych klientów.

Tworząc Zestawienie Kont Osobistych wiemy, że rachunek bankowy to decyzja na kilka lat. Ale są ludzie, które zakładają dodatkowe rachunki bankowe co jakiś czas.

Raczej z reguły tacy klienci nie sprawdzają rachunków, a kierują się tylko warunkami promocji. Zatem nie korzystają z porównań rachunków lub innych zestawień. Właśnie dlatego opisywany Ranking Kont Osobistych powstał z myślą o ludziach, który ze świadomością wybierają konta bankowe.

Zestawienie Kont Osobistych

Zestawienie Kont Osobistych – jak ustalamy pozycje w rankingu?

Wiele rachunków bankowych analizujemy w wielu aspektach, których większość była opisana powyżej. Przy każdej kategorii ustanawiamy daną ilość punktów dla danego konta w skali od 0 do 10.

Podsumowanie – Zestawienie Kont Osobistych

Planując prywatny budżet obowiązkowo dobrze pamiętać o usługach finansowych. Idealne konto bankowe nie tylko pozwoli przyoszczędzić kilkaset pln rocznie, ale także ułatwi dostanie dodatkowej gotówki w różnego rodzaju akcjach promocyjnych.

Przy wybieraniu rachunku nie powinno sugerować się tylko i wyłącznie tabelą opłat i prowizji, ale również zabezpieczeniami, dostępnością oraz liczbą oddziałów.

Polecam sprawdzić oferty w rankingu kont osobistych, aby wybrać tą najatrakcyjniejszą ofertę konta bankowego.