Jak zlikwidować konto w banku? [PORADNIK]

Jak zlikwidować konto w banku? O czym trzeba pamiętać, aby skutecznie zlikwidować rachunek w banku? Jakie są najlepsze metody likwidacji konta w bankach?

Jak zlikwidować konto w banku? Umowa ramowa.

Na określonym wstępnie musimy zaznaczyć oraz zwrócić uwagę na istotnie ważną sprawę. Mamy na myśli zależność, pomiędzy pewnymi regulaminami w bankach na przykład: o rachunek lub kartę do konta od umowy ramowej. W niektórych przypadkach nie trzeba mieć żadnego karty – a nawet rachunku, a mimo wszystko z podpisaną umową główną bank dalej w pełni ma prawo przetwarzać informacje właścicieli kont.

Jak zlikwidować konto w banku? A więc, najlepiej pamiętać, aby wypowiedzieć umową ramową wraz z pozostałymi innymi dokumentami odnośnie innych kont, kart bankomatowych czy limitów.

Przed zlikwidowaniem konta bankowego i wypowiedzeniem umowy ramowej powinno się zrezygnować z karty do rachunku, usunąć wszelkie limity, uregulować wszelkie zaległości i zrezygnować z innych usług, ubezpieczeń itd.


Metody na zamknięcie konta

Banki raczej oferują wiele dróg zamknięcia kont. Głównie są to metody zdalne jak na przykład poprzez bankowość internetową lub aplikacje. Pomimo XXI wieku ciągle w wielu bankach wypowiedzenie umowy można dostarczyć tylko w formie na papierze. Wzór rezygnacji z umowy należy wydrukować, wypełnić i odesłać lub zanieść do oddziału w banku.

Wszystkie dokumenty są do pobrania bezpłatnie. Możecie odszukać je na tej stronie: Jak zamknąć konto w banku?
Udostępnione są tam instrukcje, które omawiają sposób zamykania kont bankowych w wybranym banku. Wszystko jest bardzo dobrze opisane, wraz z poradnikiem jak raz na zawsze zlikwidować rachunek bankowy.


Jak zlikwidować konto w banku? Instrukcje

Poniżej przedstawiam linki do szczegółowych instrukcji zamykania kont bankowych. Jeśli jeszcze nie widzisz swojego banku – wkrótce na pewno dodamy pozostałe instrukcje! Jak zlikwidować konto w banku – wybierz bank:


Proces zamykania rachunku w banku

Usuwanie rachunku można zrobić w następujących trybach:

  • natychmiastowy – dostępny w szczególnych przypadkach na przykład: jeśli bank zmieni zapisy regulaminów,
  • standardowy – czyli trwa 30 dni okres wypowiedzenia.

Jak zlikwidować konto w banku? O czym pamiętać?

Przy likwidowaniu rachunku w banku koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby zlikwidować wszelkie inne produkty, a głównie kartę płatnicze. Musimy zredukować ryzyko wystąpienia salda na minusie. W takiej sytuacji bank nie zlikwiduje nam konta. Dokładny proces wypowiedzenia będzie trzeba zrobić jeszcze raz.


Co następne? Jak odnaleźć tańsze konto bankowe?

Jeśli nastąpiło wypowiedzenie zostało złożone to najlepiej poszukać innego, lepszego konta w banku. Banki oferują masę bonusów i premii za otwieranie kont.

Najczęstsze oferty to premia za założenie ROR w banku, bon do sklepu internetowego oraz pozostałe ciekawe nagrody.

Jak trafić na promocje bankowe?

Sprawdź portal NajlepszeBankowe.pl następnie otwórz Ranking Kont Osobistych – zostały tam opisane najlepsze promocje dodatkowo z instrukcją krok po kroku co trzeba wykonać, żeby spełnić warunki promocji i odebrać nagrodę.


Czy wypowiedzenie rachunku bankowego skorelowane jest z jakimiś karami?

Jak zlikwidować konto w banku? Czy proces likwidacji rachunku w banku powiązany jest z kolejnymi karami? Obecnie nie ma żadnych dodatkowych opłat za likwidację konta. Jest możliwość tego dokonać w każdym momencie przez złożenie dokumentów. Jednak koniecznie trzeba być uważnym, ponieważ w okresie wypowiedzenia dział bankowy może nadal pobierać prowizje za posiadanie rachunku lub karty płatniczej. Tak jak już na początku o tym wspominaliśmy.

Czy można prowadzić dwa lub więcej rachunki bankowe?

Jeśli możesz otworzyć drugie konto bankowe to nie ma konieczności przeprowadzać przez procedurę usuwania konta bankowego. Jest możliwość, aby posiadać inne konta w banku jest to w pełni dozwolone. Aczkolwiek jeśli rachunek powoduje wysokie opłaty i prowizje to najlepiej wypowiedzieć to konto i znaleźć inne, tańsze lub całkowicie darmowe.


W jakich okolicznościach nie możesz usunąć rachunku w banku?

Proces zamykania rachunku w banku nie jest zakończony, jeśli rachunek powiązane jest z innymi usługami lub aspektami, które potrzebują konta do obsługi tej usługi. Np. jeśli posiadasz limit kredytowy w koncie do takiego ROR nie ma możliwości zamknąć. Jeżeli na rachunku jest blokada i zajęcie komornicze – w takim przypadku może pojawić się kłopot, aby zamknąć takie konto.

Rzecz jasna proces likwidacji rachunku bankowego nie zostanie ukończony jeżeli w tym czasie na koncie będzie stan ujemne. A więc warto wdrożyć wskazówki, które opisaliśmy w tym blogu.

Konta bankowe powinny być zamknięte tylko przez właściciela rachunku ewentualnie przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo w/w musi być zatwierdzone notarialnie co wiąże się z następnymi kosztami w banku.