Bliźniacy Winklevoss inwestują 4,5 miliona dolarów w klub piłkarski Petera McCormacka – nowość na rynku kryptowalut.

Firma inwestycyjna Winklevoss Capital, założona przez bliźniaków – Camerona i Tylera Winklevoss, zainwestowała 4,5 miliona dolarów w klub piłkarski spoza ligi, należący do podcastera zajmującego się kryptowalutami Petera McCormacka.

Real Bedford (RBFC), klub piłkarski z siedzibą w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że po tej inwestycji obaj bracia Winklevoss zostaną współwłaścicielami RBFC obok McCormacka.

Real Bedford to klub spoza ligi z siedzibą w Bedford, Wielka Brytania. McCormack przejął klub w 2021 roku i postawił sobie ambitny cel – awansować z drużyną do ligi piłkarskiej.

Real Bedford zdobył podwójne mistrzostwo ligi i puchar w swoim pierwszym sezonie oraz awansował do Spartan South Midlands Premier League, najwyższego szczebla angielskiego systemu ligowego.

Peter McCormack potwierdził swoje zaangażowanie w rozwój klubu, budując społeczność wokół niego. Bracia Winklevoss wierzą w jego przywództwo i umiejętność przekuwania marzeń w rzeczywistość, nie tylko inwestując w klub piłkarski, lecz także w marzenie o wprowadzeniu piłki nożnej Premier League do Bedford.

Kluby piłkarskie wspierane przez firmy z branży kryptowalut to już nie nowość. PSG, Bayern Monachium, Southampton, AC Milan czy Watford FC to tylko niektóre z drużyn, które nawiązały współpracę z firmami z sektora kryptowalut lub otrzymały od nich inwestycje.