Hut 8 po fuzji zyskuje obiecującą przyszłość z celem cenowym 12 USD: Benchmark

Według raportu Benchmarku, firma górnicza Bitcoin Hut 8 ma obiecującą przyszłość po połączeniu ze spółką US Bitcoin Corporation (USBTC). Po fuzji w listopadzie zeszłego roku, Hut 8 (HUT) stał się silnym podmiotem z zróżnicowanym modelem biznesowym i wieloma źródłami dochodów, takimi jak samo-górnictwo, usługi zarządzane, hosting, obliczenia wysokowydajne i sztuczna inteligencja.

Analitycy przyznali Hut 8 ocenę kupna i cenę docelową na poziomie 12 dolarów. Akcje Hut 8 notowano w poniedziałek o 14% wyżej, a cena wynosiła 9,22 dolara. Spółka ta handluje poniżej swoich rówieśników z branży górnictwa Bitcoin, co według Marka Palmera, analityka, powinno ulec zmianie w miarę realizacji planów Hut 8 dotyczących rozszerzenia samo-górnictwa.

Zarząd Hut 8 ogłosił dwa miesiące temu plan fuzji z US Bitcoin, a w grudniu 2023 roku doszło do połączenia, w wyniku którego powstała Hut 8 Corporation. Teraz akcje Hut 8 Corp notowane są na giełdach Nasdaq i Toronto Stock Exchange.

Firma zarządza 884 MW mocy w 11 lokalizacjach na terenie Nowego Jorku, Teksasu i prowincji Alberta w Kanadzie. Posiada również biznes hostingowy o mocy 250 MW, usługi zarządzane oraz obliczenia wysokowydajne obejmujące pięć centrów danych w Kanadzie. Po fuzji, zarząd Hut 8 skupił się na redukcji kosztów wydobycia Bitcoina i zużycia energii, jednocześnie poprawiając przepływy gotówkowe. Akcje Hut 8 Corporation notowane na Nasdaq zamknęły się w piątek po wzroście o 2,16% i ceną 8,05 dolar.