Zjednoczone Emiraty Arabskie zanotowały transakcje kryptowalutami o wartości 25 miliardów dolarów w 2022 roku. Obecnie przyjmują one elastyczne polityki regulacyjne, aby zwiększyć inwestycje – wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu.
Raport Centrum Multi Towarowego w Dubaju badał potencjał rynkowy i możliwości związane z aplikacjami Web3. Te aplikacje wykorzystują technologię blockchain do tworzenia zdecentralizowanej infrastruktury cyfrowej, w tym kryptowalut, DeFi (Decentralized Finance) i metawersum.
Rynki metawersum oraz DeFi gotowe do ekspansji
Według centrum, rynek metawersum ma osiągnąć wartość 3,4 biliona dolarów do 2027 roku. Ten wzrost był efektem potencjału rozwoju solidnych przypadków użycia i szybkich postępów w sztucznej inteligencji.
Dodatkowo, DMCC przewiduje znaczną ekspansję na globalnym rynku DeFi, z prognozowanym wzrostem z 13,6 miliarda dolarów w 2022 roku do 600 miliardów dolarów do 2032 roku. Spodziewa się, że ten wzrost będzie napędzany rosnącym zapotrzebowaniem na efektywne i dostępne usługi finansowe.
Tymczasem rynek kryptowalut wydaje się być gotowy na okres stabilności po burzliwym okresie. Odrodzenie Bitcoina w 2023 roku stanowi silny wskaźnik odnowionego zainteresowania w branży oraz w kręgach instytucjonalnych długotrwałymi i wartościowymi usługami kryptowalutowymi.
DMCC Crypto Centre przekracza 600 członków
DMCC jest główną strefą wolnocłową w Dubaju, oferującą ulgi podatkowe i inne korzyści, aby przyciągnąć startupy. W 2021 roku utworzyło ono dedykowane centrum kryptowalutowe w Jumeirah Lake Towers. Ta inicjatywa zbiegła się w czasie z gwałtownym wzrostem firm kryptowalutowych zakładających obecność w ZEA, wykorzystujących aspiracje regionu do stania się wiodącym globalnym ośrodkiem kryptowalutowym.
Głównym celem Centrum Kryptowalutowego DMCC jest wspieranie współpracy i możliwości networkingowych dla przedsiębiorców w sektorach kryptowalut i blockchain poprzez zapewnienie środowiska wspólnej przestrzeni pracy.
W ubiegłym roku centrum kryptowalutowe powiększyło swoją bazę członkowską, przekraczając 600 członków. Wśród znaczących partnerów znajdują się Bybit i Solana.