Berachain pozyskuje 100 milionów dolarów w rundzie finansowania z Brevan Howard Digital.

Platforma blockchain Berachain, skoncentrowana na finansach zdecentralizowanych (DeFi), ogłosiła pozyskanie 100 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Brevan Howard Digital i Framework Ventures.

Dodatkowe środki zostały pozyskane od inwestorów takich jak Polychain Capital, Samsung Next, Hack VC, Animoca Brands, czy Hashkey Capital. Wśród nowych inwestorów znaleźli się również współzałożyciel Polygon, Sandeep Nailwal.

Berachain została założona przez anonimowych developerów Smokey the Bear, Homme Bera i Dev Bear. Platforma opisuje się jako blockchain wysokiej wydajności kompatybilny z EVM, zbudowany na zasadzie konsensusu Proof-of-Liquidity. Mechanizm ten ma na celu zdolność do prowadzenia projektów ekosystemu Berachain.

W 2023 roku, Berachain pozyskała łącznie 42 miliony dolarów w rundzie finansowania Serii A o wartości 420,69 miliona dolarów. Dzięki tej rundzie firma zdołała pozyskać kapitał od wielu inwestorów, w tym m.in. od Polychain Capital, Hack VC czy CitizenX.

W pierwszym kwartale 2024 roku obserwujemy wzrost inwestycji w przestrzeni kryptowalut, technologii blockchain, sztucznej inteligencji oraz branży gier wideo. Wzrost ten oznacza odrodzenie zaufania inwestorów w branżę, co potwierdza zwiększenie się kwoty zainwestowanych środków o 38% oraz o 49% wzrost liczby projektów otrzymujących finansowanie.

Niedawno firma venture capital Andreessen Horowitz ogłosiła inwestycje w wysokości 30 milionów dolarów w startupy z branży gier wideo. Program Speedrun firmy a16z, prowadzony przez Andrew Chena, przewiduje alokację 750 dolarów na każdy startup. Startupy mogą składać aplikacje do 19 maja, a wybrani zostaną poinformowani pod koniec lipca.