John Deaton, konkurent Elizabeth Warren, składa pismo w sprawie apelacji Coinbase w przypadku SEC: Fox

John Deaton, znany z prawa kryptowalutowego i kandydat do Senatu Massachusetts, ma zamiar złożyć pismo amicus curiae na rzecz firmy Coinbase w jej apelacji przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uzyskanie jasności prawnej w kwestii klasyfikacji aktywów cyfrowych jako papierów wartościowych. Deaton krytykuje niejednoznaczne stanowisko SEC w sprawie kwalifikacji aktywów cyfrowych oraz „argument o ekosystemie jako papierze wartościowym”.

Wymieniony kandydat do Senatu podkreśla pilną potrzebę jasności prawnej w kwestii regulacji kryptowalut. Coinbase od dłuższego czasu toczy zaciekły spór sądowy z SEC, który oskarżył platformę o naruszenie federalnego prawa papierów wartościowych poprzez działanie jako niezarejestrowana platforma transakcyjna kryptowalut w czerwcu 2023 roku. Firma usiłuje przeciwstawić się roszczeniom SEC, m.in. poprzez złożenie apelacji w sprawie interlokucyjnej w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Dystrykcie Południowego Nowego Jorku.

W ostatnich wydarzeniach John Deaton zwraca uwagę na problem regulacji kryptowalut przez organy nadzoru, w tym działania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz postawę Elizabeth Warren wobec sektora cyfrowych aktywów. Krytyka związana z podejściem regulatorów do kryptowalut wskazuje na rosnące napięcia w obszarze uregulowań w Stanach Zjednoczonych.